قبل
بعدی

در پی افزایش حــبـاب ربع سکه در بازار، بــانک مـرکــزی تصــمیــم گرفته تا از طریق بورس نسـبت به عرضه ۵۰۰ هزار قطعه ربع سکه اقدام کند؛ عرضه گسترده ربع سکه بهار آزادی از روز شنبه ۲۴ دی‌ماه  در قالب فروش سکه در بورس ایران انجام می‌شود.

خریداران می‌توانند پنج روز کاری بعد از خرید سکه در بورس، به خزانه بانک‌های عامل مراجعه کرده و با ارائه اسناد مربوط به بورس، به صورت فیزیکی، معادل سکه‌های خریداری شده را تحویل بگیرند.

قوانین و مقرارات خرید سکه از بورس

طبق اطلاعیه بانک مرکزی، تمامی اشخاص حقیقی بالای ۱۸ سال دارای کد ملی می‌توانند حداقل یک قطعه و حداکثر پنج قطعه سکه طلای ربع بهار آزادی را خریداری کنند.

تمامی متقاضیان خرید ربع سکه در مکانیزم حراج ناپیوسته شرکت کرده و قیمت سکه عرضه شده بر این اساس، کشف می‌شود.

در اطلاعیه‌ای که بورس برای شرایط معاملات ربع ســکه منـتشر کرده آمده اسـت که خریـــداران ربع ســکه در بورس حتما باید آنرا به صورت فیزیکی تحویل بگیرند و بعدا نمیتوانند در بازار بورس بفروشند.

شروع معاملات از شنبه ۲۴ دی ماه ساعت۹ الی 13 خواهد بود.

سفارشات ارسال شده باید مضربی از ۱۰۰ باشد. یعنی برای تهیه حداقل یک ربع سکه شما باید 100 واحد از نماد را خریداری کنید.

سکه های قابل عرضه فاقد وکیوم می باشد. 

آموزش ثبت سفارش ربع سکه

نماد درج شده (سکه0312ن06)

نحوه خرید ربع سکه در بورس

نحوه خرید ربع سکه در بورس

از طریق سامانه آنلاین قابل معامله می باشد.

دریافت فیزیکی ربع سکه

کلیه دارندگان گواهی سپرده کالایی و یا نمایندگان آن‌ها باید برای تحویل گرفتن سکه طلای ربع بهار آزادی ابتدا از طریق سامانه نوبت‌دهی سکه بورس کالایی بانک رفاه کارگران به آدرس https://coin.refah-bank.ir/Membership/login نوبت گرفته و در تاریخ اعلام شده توسط این سامانه به همراه مدارک احراز هویت خود و حسب مورد وکالت‌نامه رسمی طبق فرمت اعلامی بانک رفاه کارگران، به نشانی تهران، خیابان ولیعصر(عج)، نرسیده به میدان ونک، جنب ساختمان مرکزی بانک رفاه کارگران، پلاک ۲۵۴۸ مراجعه کنند.

 

البته خریداران باید به این نکته توجه کنند که اگر نوبت اخذ شده کمتر ازپنج روز کاری از زمان خرید گواهی سپرده کالایی ربع سکه باشد، با درخواست آن‌ها موافقت نمی‌شود.

 

ساعات کاری خزانه جهت تحویل ربع سکه روز‌های شنبه تا چهارشنبه غیرتعطیل از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه تا ۱۳ و ۳۰ دقیقه و درروز‌های پنجشنبه از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه تا ۱۲ است.

 

 

هنگام تحویل سکه چه هزینه‌هایی باید پرداخت شود؟

 

خریداران باید توجه داشته باشند که در قیمت کشف شده معاملات گواهی سپرده کالایی سکه طلای ربع آزادی ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده هزینه انبارداری محاسبه شده است و مبالغ دیگری با این عنوان از افراد اخذ نخواهد شد.  این افراد در زمان تحویل سکه از خزانه باید هزینه انبارداری و مالیات بر ارزش افزوده هزینه انبارداری، جمعا به میزان ۱۰۹۰ ریال به ازای هر قطعه سکه در هر روز را پرداخت کنند.